Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Máte už příliš mnoho dluhů? Čtěte, jak ušetřit tisíce

Investice 04.04.2010 | 07:23 0 Komentářů

Konsolidace neboli sloučení půjček může pomoci rodinnému rozpočtu

Dlužníci, kterým přerůstají dluhy přes hlavu, mohou využít takzvané konsolidace půjček. V rodinném rozpočtu lze díky tomu ušetřit tisíce korun. Tento nový úvěr by ovšem měl být na dlouhou dobu jejich posledním.
Nespadněte do dluhové pasti
Byl to zásah ve správný čas. Manželé, čtyřicátníci, řadu měsíců utráceli o 1600 korun víc, než kolik si vydělali. Největší díru do rozpočtu jim dělaly splátky úvěrů, které si postupně vzala manželka. Celkem tyto dluhy u devíti společností narostly na 225 tisíc a měsíčně stály rodinu 14 400 korun. To byla více než třetina jejich celkového příjmu.
„U některých úvěrů se roční procentní sazba nákladů (RPSN) vyšplhala i na 80 procent. Proto jsme se pokusili tyto půjčky konsolidovat do jedné s nižší úrokovou sazbou a díky delší době splácení i s nižší splátkou. Rodině jsme dokázali ušetřit 10 400 korun,“ říká Hana Kollertová, konzultantka společnosti Broker Consulting.
Manžel si vzal u GE Money Bank nový spotřebitelský úvěr ve výši 250 tisíc korun. Deset let bude rodina místo původních 14 400 splácet 4 050 korun. To při RPSN 15 procent. „Z půjčené sumy jsme splatili devět manželčiných půjček a 25 tisíc korun jsme ponechali jako provozní rezervu rodiny,“ dodává Kollertová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.