Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Máte elektromobil či hybrid? Pak u Ikey parkujete lépe

Investice 05.11.2010 | 11:18 0 Komentářů

IKEA chce mít i vlastní půjčovnu elektrických automobilů

Praha – Nikoli ČEZ, magistrát některého velkého města či některá z automobilek, ale nábytkářský gigant IKEA přišel jako první s konkrétním plánem podpory elektrické mobility.
Podle serveru Autofox.cz si tato švédská firma zvolila střední Evropu jako jeden z pilotních regionů pro podporu elektromobility.
Pracovníci IKEA v Česku jezdí s Toyotami Prius, které kromě benzinového motoru využívají i elektrický pohon.  „V současnosti je 90 % našeho vozového parku tvořen právě těmito hybridy, a to včetně vozů managementu,“ řekla v rozhovoru pro Autofox manažerka Ikea pro oblast ekologie Marcela Pokorná s tím, že v blízké budoucnosti firma počítá s elektromobily.
Na parkovištích před svými obchodními domy chystá vybudovat parkovací stání s dobíjecími stanicemi. „Máme předběžnou dohodu s dodavateli dobíjecích stanic a dodavateli elektrické energie o instalaci infrastruktury na parkovištích v obchodních zónách Avion Shopping Park v Česku (Praha, Brno, Ostrava), na Slovensku (Bratislava) a v Maďarsku ,“ řekla pro Autofox Pokorná. Podle ní je reálné, že první dobíjecí stojany budou sloužit majitelům elektromobilů a plug-in hybridů v roce 2011.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.