Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Máte doma kreditní kartu? Máte tušení kolik za ní platíte?

Investice 23.02.2017 | 09:50 0 Komentářů

Dnes již běžný typ úvěru poskytovaný kreditními kartami je součástí téměř každé domácnosti. Přesto si málokdo uvědomuje, že i za kartu která bezúčelně leží doma v šuplíku platí řádově stokoruny, ale i tisícikoruny ročně.

Správně použitá kreditní karta má za cíl především bezhotovostní platby v obchodech s tím, že držitel karty splatí půjčenou částku od banky v bezúročném období, které trvá zhruba 50 – 55 dní.

Před několika lety jsem si zřídila kreditku s úvěrovým rámcem 10 tisíc korun. Čas od času jsem ji použila, ale pak jsem ji dlouhou dobu jen nosila v peněžence. Když před několika lety skončila její platnost a banka mi napsala, že nová na mě čeká na pobočce, ani jsem si pro ni nedošla. Jenže nedávno jsem zjistila, že mě to každý měsíc přijde na 20 korun. Za těch pár let, co jsem kartou neplatila, mě banka strhla už několik set korun,” svěřila se paní Jana z Prahy.

Nepoužívaná kreditka může měsíčně přijít podle banky zhruba na 20 korun měsíčně.  Ty dražší karty můžou ale snadno vyjít i na 200 korun měsíčně.

Banky to mají chytře vymyšleno, když kreditní kartu aktivně používáte, poplatky po vás ve valné většině případů chtít nebudou. Musíte ale každý měsíc jejím prostřednictvím zaplatit i několik tisíc korun.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.