Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Máte 100 tisíc navíc? V bance vám je zhodnotí zas hůř

Investice 25.05.2010 | 06:15 0 Komentářů

Aktuální porovnání sazeb na spořicích účtech a termínovaných vkladech

Praha – Centrální banka snížila 6. května základní úrokové sazby na rekordní minimum. Většina komerčních bank už reagovala snížením úroků u vkladových produktů, tedy nižším zhodnocením spořicích účtů či termínovaných vkladů.
Logicky související krok – snížení úrokových sazeb také u půjček – však opět nepřišel. I tentokrát se opakoval scénář známý z posledních měsíců. Teoretické pravidlo, že snížení základních sazeb vede také k levnějším úvěrům, přestalo v Česku kvůli krizi platit.
Spořicí účty: Axa se zatím drží, mBank už to vzdala
ING a Citibank jsou zatím posledními v nejnovější vlně snižování sazeb spořicích účtů. Od začátku tohoto týdne se spořicí účet ING, patřící k nejvýhodnějším na trhu, úročí už jen dvěma místo dosavadních 2,25 procenty. Citibank snížila úrok z dvou na 1,75 procenta.#obj_7746
Více změn připravila Komerční banka. Základní Spořicí konto bylo dosud v pásmu do 50 tisíc korun úročeno 1,70 procenty, nově jen jedním procentem. Nová sazba se však nyní vztahuje i na zůstatky převyšující 50 tisíc, na něž dosud platila sazba pouze 0,10 procenta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.