Středa 03. března. Svátek má Kamil.

MasterCard zábavnou formou naučí, jak používat kreditní kartu

Banky Luboš Svačina 09.10.2008 | 15:14 0 Komentářů

Společnost MasterCard spouští v Čechách a na Slovensku novou internetovou stránku www.kreditka.cz (www.kreditky.sk), která prostřednictvím interaktivního příběhu, podobnému hře Second Life, učí správně používat kreditní kartu.

Společnost MasterCard spouští v pátek 10. října 2008 projekt, jehož cílem je atraktivní a zábavnou formou vzdělávat veřejnost v oblasti běžného používání financí. V pilotním programu se návštěvníci na stránkách www.kreditka.cz naučí, jak efektivně používat kreditní kartu. Do budoucna se počítá s rozšířením těchto vzdělávacích stránek tak, aby mapovaly i další oblasti finančního vzdělávání.

„Při každém nákupu se lidé rozhodují, jakým způsobem jej uhradí. Většina z nich volí mezi hotovostí nebo platební kartou. Jen málokdo si uvědomuje, že neméně důležitá je volba mezi kreditní a debetní platební kartou. Správným používáním platebních karet lze přitom šikovně šetřit i při běžném nakupování. Právě s tím by měla lidem pomoci nová vzdělávací stránka www.kreditka.cz,“ uvádí Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu.

Zdroj: Tisková zpráva MasterCard

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.