Neděle 12. července. Svátek má Bořek.

Martin Diviš zůstává v čele ČAP

Pojištění 08.04.2016 | 15:25 0 Komentářů

Česká asociace pojišťoven (ČAP) si na svém zasedání zvolila do čela opět zvolila generálního ředitele pojišťovny Kooperativa Martina Diviše, který v této funkci působí již od roku 2013. Shromáždění členů ČAP volilo také členy prezidia a kontrolního výboru a schvalovalo dlouhodobé strategické cíle pojistného trhu.

Zároveň ČAP změnila Kodex etiky v pojišťovnictví a své stanovy, bude tak moci posilovat své aktivity v oblasti kontroly dodržování etických pravidel a maximálně podporovat fungování samoregulačních opatření. Asociace bude zároveň podporovat zvyšování kvality externí distribuce a propagaci a rozvoj produktů kryjících životní rizika.  

„V budoucnu chceme nejen v jednotlivých pojišťovnách, ale i v rámci ČAP klást na spokojenost spotřebitele maximální důraz. Je společným záměrem nás všech, aby pojistné produkty a služby byly pro klienty srozumitelné a přinášely jim vysokou přidanou hodnotu. K těmto cílům směřuje ostatně i celá současná a tolik diskutovaná agenda změn v systému provizí v životním pojištění,“ uzavřel prezident ČAP Martin Diviš.

Viceguvernér České národní banky Vladimír Tomšík na setkání ocenil připravenost pojistného trhu na přijetí regulatorního režimu Solventnost II: „Kapitálová vybavenost, stabilita a ziskovost českého pojistného trhu představuje spolehlivou kotvu v nejistých dobách ekonomiky. Klienti se mohou na pojišťovny plně spolehnout.“ 

Zdroj: Tisková asociace ČAP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.