Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Marlboro, nebo levné značky: Volba kouřících Čechů

Investice 27.03.2012 | 09:35 0 Komentářů

Nejprodávanější značkou cigaret v ČR jsou Red & White

Kutná Hora – Velká část lidí, kteří kouří cigarety, přechází v Česku k levnějším značkám. Děje se tak kromě dalších faktorů i v důsledku nepříznivých ekonomických podmínek, zhoršení zaměstnanosti a snížení příjmů obyvatelstva.
V tiskové zprávě, v níž zveřejnila i některé ekonomické výsledky finančního roku 2011, o tom informovala firma Philip Morris ČR.
Podle představenstva pokračuje pokles tržního podílu tradičních lokálních značek v levném cenovém segmentu. Spotřebitelé přecházejí k ještě levnějším tabákovým výrobkům. „Tento pokles byl částečně kompenzován růstem značky Marlboro v České republice a dále nárůstem podílu našich značek v levném cenovém segmentu – Red & White v České republice a L&M na Slovensku,“ informuje v tiskové zprávě Philip Morris. Značky Red & White a L&M se tak staly nejprodávanějšími značkami v roce 2011 v příslušné zemi.
Tržní podíl klesl
Proto také firmě klesl vloni v ČR tržní podíl skoro o 3 procenta a objem odbytu se snížil o 7,5 procenta. Firmě se však o 12,8 procenta v meziročním srovnání podařilo navýšit export.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.