Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Mark Mobius: České akcie půjdou nahoru

Investice 17.06.2016 | 13:50 0 Komentářů

Český akciový trh má prý to nejhorší za sebou a není důvod, aby letos nerostl. Prohlásil to na investiční konferenci  Consequ investiční guru fondů Templeton Mark Mobius. Takzvané emerging markets se letos mají stát podstatně atraktivnější investorskou destinací než vyspělé trhy.

Je na čase, aby se zlé období českých akcií zlomilo. Česká ekonomika je v dobré kondici a domnívám se, že letos český trh poroste,“ uvedl Mark Mobius. Česko by se tak mělo svézt na vlně letošního restartu zájmu o alternativní trhy, lákadlem jsou podle známého investora krom příznivějšího ocenění rozvíjejících se burz i měny těchto zemí. „Většina měn emerging markets je podhodnocena, a to i o víc než deset procent, je reálná šance, že měny perspektivně silně porostou,“ dodává Mobius.

Podle prognóz by letos měly rozvíjející se ekonomiky povyrůst o čtyři procenta, zatímco vyspělý svět čeká podle Mobiuse tempo jen lehce převyšující dvě procenta. Preferovanými destinacemi zůstávají pro investora Indie a Čína. „Důraz na spotřebu a rychlé tempo urbanizace přinesou další růst, a to i v obávaném realitním sektoru,“ dodává Mobius.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.