Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Marihuanová bublina v Kanadě splaskla

Investice 14.10.2019 | 09:00 0 Komentářů

Marihuanová bublina v Kanadě splaskla. Investoři v ní prodělali miliony dolarů. Celou situaci vysvětluje analytik Richardson GMP Chris Kerlow.

Kanada zavedla legalizaci marihuany pro rekreační účely 17. října 2018. Investoři si od tohoto kroku slibovali netušené možnosti. Realita je ovšem přesně opačná. Po roce od uzákonění legalizace deset největších výrobců konopí vykázalo svým investorům ztrátu ve výši 57% původní ceny akcií.

Největší ztráty vygenerovaly společnosti Tilray a Aurora Cannabis. První z nich snížila vlastní hodnotu z 18 miliard dolarů na necelé čtyři, druhá vykázala ztrátu 6,8 miliardy dolarů z původních 13 miliard dolarů.

Více než polovina z deseti největších výrobců marihuany vygenerovala ztrátu vyšší než 50%. Analytik z investiční společnosti Richardson GMP Chris Kerlow vysvětluje: „Ještě před samotnou legalizací ceny akcií samotných producentů rostly a slibovaly další masivní zhodnocení“.

Stávající problémy už indikovala celková hodnota společností, které vyráběly konopí. Ta byla vyšší než cena na burze obchodovatelných producentů potravin. Kerlow k tomu dodává: „To nám říkalo, že lidé budou nakupovat konopí více než potraviny, a to se samozřejmě nemohlo stát“.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.