Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Majitel Aquapalace vstupuje na pražskou burzu

Společnost SPGroup vydala pro svoji dceřinou společnost Greenevale – vlastníka akvaparku v Čestlicích – první tranši pětiletých dluhopisů v objemu 400 milionů korun.

Celá částka emise se v následujícícíh dnech začne obchodovat na pražské burze. Dluhopisy jsou úročeny pohyblivou úrokovou sazbou a v roli manažera a administrátora emise vystupuje Raiffeisenbank. Dluhopisy jsou emitovány v nominální hodnotě 10 000 Kč. Celkově plánuje SPGroup vydat dluhopisy v hodnotě 1 miliardy Kč, přičemž zbylých 600 milionů Kč bude upsáno v závislosti na zájmu investorů.

 „Cílem emise je samozřejmě optimalizovat kapitálovou strukturu – celý projekt Aquapalace Praha jsme dosud financovali z vlastních zdrojů. Dluhopisy jsou kótované na Burze cenných papírů a jsou samozřejmě též veřejně obchodovatelné. Významné je i zajištění výplaty kupónů a splacení emise formou zástavy nemovitosti Aquapalace a přilehlých pozemků, jejichž hodnota výrazně převyšuje objem emise, ve prospěch držitelů dluhopisů prostřednictvím zástavního agenta,“  uvedl Jiří Staněk, obchodní ředitel společnosti SPGroup.

Zdroj: Tisková zpráva SPGroup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.