Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Mají vaše heslo? Expert odpovídal, co vám hrozí na webu

Investice 11.04.2014 | 13:07 0 Komentářů

Máte Windows XP, který už Microsoft nepodporuje? Bojíte se, že hackeři využili Heartbleed Bug a mají vaše heslo? Co vám hrozí? Máme odpovědi.

Mají vaše heslo? Expert odpovídal, co vám hrozí na webu

Praha – „Bezpečnost je možné chápat jako pyramidu: základem je bezpečný operační systém. Druhou polovinu tvoří jeho zodpovědné používání uživatelem, k čemuž může pomoci i antivirus. Ale pokud nemáte solidní základ, stojí to celé na vodě,“ napsal v online rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz Michal Altair Valášek, nezávislý IT expert.

Internetová bezpečnost je – alespoň podle zpráv z tohoto týdne – výrazně ohrožena. Microsoft přestal podporovat Windows XP, který v Česku používá stále zhruba pětina počítačů. A BBC pak přinesla zprávu o tom, že hackeři mají přes obří chybu pojmenovanou The Heartbleed Bug volnou cestu k heslům do mailů či internetového bankovnictví u značné části internetové populace.

Hrozí vám něco? Co konkrétně? Máte se bát, že vaše údaje budou zneužity? Na takové dotazy Valášek odpovídal. Řešil také, zda je bezpečnější Linux, nebo Windows.

„Stabilita systému závisí především na hardware a způsobu správy. Dobře spravovaná Windows budou stabilnější než špatně spravovaný Linux. Pokud vám Linux vyhovuje, používejte ho, ale není to magická pilulka, která by vyřešila všechno zlé,“ odpověděl Valášek, který chystá k internetové bezpečnosti speciální kurz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.