Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Maďarská centrální banka ponechala sazby beze změny

Investice 28.05.2019 | 18:07 0 Komentářů

Maďarská centrální banka ponechala úrokové sazby beze změny. Zároveň znovu zopakovala potřebu opatrného přístupu. Jednodenní depozitní sazbu zvýšila naposledy v březnu a to o 10 bb na současných -0,05 bb. Další zvýšení jednodenní depozitní sazby očekáváme v červnu, kdy bude mít centrální banka k dispozici novou inflační zprávu.

Zvýšení tříměsíční úrokové sazby očekáváme v závěrečném čtvrtletí letošního roku. Ke zpřísňování měnové politiky tlačí centrální banku rostoucí inflace, která se v dubnu v meziročním srovnání vyšplhala až na úroveň 3,9 %.

Během úterního obchodování regionální měny mírně ztrácely. Kromě zasedání maďarské centrální banky byl kalendář prázdný a mnoho zajímavých impulzů nenabízelo ani dění na světových trzích. Kurz koruny tak zůstal v podstatě beze změny (25,85 CZK/EUR). Nejvíce ztratil maďarský forint (-0,2 % na 326,5 HUF/EUR), který strádal v důsledku zasedání tamní centrální banky. Polský zlotý oslabil o 0,1 % a posunul se na 4,294 PLN/EUR.

Region zřejmě čeká další nudný den

 Kalendář regionálních událostí bude zítra poloprázdný. Čeká nás jen maďarská míra nezaměstnanosti, která bude stagnovat na březnové úrovni. Mnoho podnětů nenabídne ani světový kalendář. Zítra tak budeme zřejmě svědky poklidného obchodování technického charakteru.

Jana Steckerová
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.