Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Má Praha šanci stát se novým sídlem Evropského bankovního úřadu?

Banky 02.10.2017 | 15:51 0 Komentářů

Evropský bankovní úřad (EBA) hledá kvůli brexitu nové sídlo. Evropská komise zvažuje nabídky Vídně, Bruselu, Paříže, Frankfurtu nad Mohanem, Dublinu, Lucemburku, Varšavy i Prahy. Praze podle komise chybí zázemí.

Praha se o nové sídlo EBA uchází s plánovanou kancelářskou budovou Mayhouse na pražském Pankráci, která má být dokončena v roce 2019. Stěhování EBA by bylo možné den po plánovaném odchodu Velké Británii z Evropské unie, tedy 1. března 2019.

Podle Evropské komise Praha nabízí „odpovídající kancelářské prostory, nezbytnou logistiku i dostatek místa pro zasedací místnosti, archivy, výkonné komunikační sítě, mnoho prostoru pro úložiště dat a odpovídající úroveň bezpečnosti pro osoby i výpočetní techniku.“ Praze nahrává také přímé letecké spojení s 23 hlavními městy zemí EU a dopravní dostupnost samotné budovy.

Komisi se však nelíbí, že „nabídka neposkytuje informace o školkách“. Česko nepředložilo ani podrobnosti o možnostech studia v angličtině na univerzitách v technických i společenských oborech. Informace chybí i v oblasti sociálního zabezpečení a lékařské péče pro děti a manžele a manželky pracovníků EBA.

O novém sídlu EBA budou rozhodovat zástupci členských zemí v listopadu. Rozhodnutí ale bude předcházet politická rozprava, která se uskuteční v říjnu.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.