Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Lžete u pohovoru? Teď vás může odhalit počítač

Investice 19.03.2010 | 13:30 0 Komentářů

Personalisté mají k dispozici online dotazník, který odhalí snahy uchazečů vypadat lepší, než jsou.

Brno – Jste spíš sólista, nebo týmový hráč? A jak dobře dokážete přimět svoje lidi, aby splnili to, co mají? Když se vás na tyto otázky zeptá personalista při pohovoru na nové místo, můžete si samozřejmě vymýšlet, abyste vypadali lépe. Riziko odhalení ale stoupá. Už nemusí záležet pouze na zkušenostech personalisty, na vaši lež teď číhá i počítačový test.
Test, který ohodnotí osobnostní rysy uchazeče o práci i jeho chování v pracovním týmu, vytvořila společnost Cut-e. Jedním z jeho kladů je i to, že jej zájemce o místo vyplňuje prostřednictvím internetu. Šetří tak nejen vlastní čas, ale i ten personalistův.
Klasický psychotest, který by byl podobně rozsáhlý, by totiž uchazeči zabral asi hodinu vyplňování s tužkou a papírem. Online verze je hotová za patnáct minut.
Záplava otázek
Uchazeč v testu odpovídá téměř na 150 otázek pouhým přidělením bodů. Pouze posuzuje, nakolik na něj uvedené věty „pasují“. Otázky přicházejí v bateriích po třech a rozdělit mezi ně lze jen omezený počet bodů. Musíte se tedy rozhodnout, zda o vás víc platí, že jste systematičtí, nebo to, že jste silně zaměření na dosažení výsledku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.