Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Lyft vstoupil na burzu úspěšně, jeho akcie vyletěly vzhůru

Investice 01.04.2019 | 10:22 1 Komentář

Jeden z nejočekávanějších letošních vstupů na burzu se vydařil. Alternativní taxislužba Lyft jako první z firem působících v tzv. sdílené ekonomice vstoupila v pátek na americkou burzu Nasdaq. Akcie Lyftu posílily ihned po zahájení obchodování o více než pětinu.

Emisí cenu jedné akcie stanovil Lyft na 72 dolarů. Již po začátku obchodování ale akcie společnosti posílily o 21,2 procenta na 87,24 dolaru za kus. Hlad investorů po nových titulech je takový, že Lyft slaví úspěchy na burze i přes nedávno zveřejněné údaje o svém hospodaří.

Ty odhalily, že společnost sice loni své příjmy zdvojnásobila na 2,2 miliardy dolarů, ztráta se ale prohloubila z předloňských 688 milionů dolarů na 911 milionů dolarů.

Při prodeji 32,5 milionu akcií získala společnost od investorů v rámci primární veřejná nabídka akcií (IPO) celkem 2,34 miliardy dolarů (53,7 miliardy korun). Primární emise ohodnotila společnost Lyft na 24,3 miliardy dolarů (558 miliard korun).

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Lyft vstoupil na burzu úspěšně, jeho akcie vyletěly vzhůru”

  1. hihak napsal:

    a dnes jsou uz i pod upisovaci hodnotou. ma taková informace smysl? prostě mam averzi k tomu, jak se neco jeden den hybne a media maji tendenci to zvelicovat. podivejme se, jak tomu bude za rok apod. Buffet by to videl podobně, věřím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.