Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Ludmila Müllerová se ujala řízení MPSV

Penze 16.11.2012 | 11:07 1 Komentář

Po svém jmenování do funkce a za účasti předsedy vlády Petra Nečase dnes nová ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová převzala řízení úřadu. Zaměřit se chce hlavně na sKarty, důchodovou reformu a změnu komunikace celého resortu.

Pokud jde o sKarty, chce paní ministryně Müllerová řešit možné změny fungování tohoto bezesporu moderního platebního prostředku. „Budu především diskutovat se zástupci zdravotně postižených, ale jsem připravena jednat také s politiky napříč politickým spektrem a samozřejmě s dodavatelem tohoto systému,“ konstatovala.

V případě důchodové reformy je prioritou zabezpečení ostrého startu II. pilíře ke dni 1. 1. 2013. „Jde především o bezproblémové zajištění technických podmínek Českou správou sociálního zabezpečení. Tento rozjezd není možné podcenit, jako tomu bylo v jiných případech, například u nového systému výplaty sociálních dávek,“ dodala paní ministryně Müllerová.

K plánované změně komunikace pak paní ministryně řekla: „Už z názvu tohoto ministerstva a celého resortu vyplývá, že jeho úkolem je pomáhat lidem ve složitých životních situacích a poskytovat jim určitou míru jistoty a zabezpečení. Tito lidé by tedy rozhodně neměli žít ve strachu, který je do určité míry zapříčiněn nedostatkem informací o schvalovaných reformách. To neplatí jen o problematice sKaret a důchodové reformy, ale i o sociálně právní ochraně dětí, sociálním bydlení a dalších tématech. Budu usilovat o to, aby tento úřad nebyl vnímán jako ten, který občanům komplikuje život, ale jako ten, který jim pomáhá.“

Zdroj: MPSV

Jeden komentář: “Ludmila Müllerová se ujala řízení MPSV”

  1. Petr Marek napsal:

    Vážená pani M“ullerová.Rád bych věděl jak je to možné,že pán ex.ministr Drábek o nás lidech rozhoduje i s váma bez nás??Otázka soc.karet?? Vy politici jednáte o lidech,anichž by jste si laskvě vyslechli názor občanů,vaších voličů.Uzavírat nějaké smlouvy bez vědomí občanů a pak nás postavit před hotovou věc??Kdo vám dál právo o tom rozhodnout z nás obyčejných lidi??Že jsem si tu ruku neodříz,když jsem šel volit TOP 09? tolerance,odpo­vědnost a prosprerita? což je zkratka Vaší strany?? Proč se raději nestaráte i cikány?? každý z ních mají zahraniční autá a pomálu na všech mají ZTP? proč je nedáte jenom jím??Nechápu proč máme být k něčemu nucení?Vám nestačí protesty lidí,že Vám dávají najevo svůj nesouhlas a nezpokojenost.Jděte někam s vašími soc.Kartami.Měli by jste respektovat to,co vám řiká p JUdr Varvařovský a p.Krása.Už aby byly nové volby a všichni vypadnoua budou tam lidi,kteří naslouchají hlas lidu.S pozdravem Petr Most.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.