Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Interní zpráva Sazky: Hledáme kupce arény ve Vysočanech

Investice 07.01.2011 | 09:16 0 Komentářů

Aktuálně.cz přináší informace z materiálu, který ve čtvrtek dostali majitelé Sazky

Praha – Vedení Sazky už je srozuměno s tím, že pokud chce zdárně vyřešit finanční problémy této loterijní společnosti, nezbude nic jiného než prodat vysočanskou arénu. Tedy právě ten majetek, který Sazku do současných těžkostí dostal.
V souhrnné informaci k aktuálnímu vývoji, kterou dostali ve čtvrtek akcionáři Sazky a kterou má redakce deníku Aktuálně.cz k dispozici, se totiž v pasáži nazvané Restrukturalizační plán Sazka a.s. praví, že je třeba vyřešit budoucnost obří haly  – včetně případného prodeje malé nebo velké arény.
O několik odstavců dále již je napsáno, že začala (i když neoficiálně) jednání se zájemcem o získání polovičního podílu.
Tento záměr je v souladu s názory nejen těch osob a uskupení, které Sazku chtějí získat, ale i dalších odborníků. Ti jsou totiž přesvědčeni, že provozování arény v Praze je pro loterijní společnost nesmysl. Provozovatel haly, firma Bestsport, dosáhla v loňském roce zisk 55 milionů (nejvíc v historii), ale splátky za halu do roku 2021 jsou v řádu miliard korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.