Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Lotus chystá smršť modelů. V Paříži jich ukázal pět

Investice 08.10.2010 | 00:59 0 Komentářů

Kromě sportovních modelů chystá automobilka i vůz do města

Tolik premiér neměla na autosalonu v Paříži žádná jiná značka. Lotus představil novinářům hned pětici nových modelů a k tomu ještě dvě menší novinky.
Všechna prezentovaná auta hodlá uvádět na trh během příštích pěti let. Bohužel ale vesměs nepůjde o lehká auta pro nadšené řidiče, jakými se proslavil především zakladatel značky Colin Chapman, ale o poměrně velká a výkonná auta, která budou nejspíše stát pořádný balík.
Lotus se ale chystá ze své slavné tradice vytěžit co nejvíce. Proto reinkarnuje slavné názvy. Tím prvním v řadě bude Esprit. Zákazníci by se ho měli dočkat v roce 2013. Bude to pořádný kus auta, který bude pohánět osmiválec vypůjčený od Lexusu. Kromě spalovacího motoru mu bude pomáhat s akcelerací buď elektromotor nebo systém KERS.  Maximální rychlost by měla být 330 km/hod, zrychlení z nuly na stovku je 3,4 s. Uvnitř budou pouze dvě místa.
Použita slavná jména, ale tradice šla stranou
Lotus Elite bude mít sice čtyři místa (ale ty dvě zadní moc využít nepůjdou) a plechovou skládací střechu. Motor se tedy ocitne vpředu. Měl by to být stejný agregát jako v případě Espritu. K dostání bude od roku 2014. Maximálka bude o trochu nižší než u espritu. Automobilka udává 315 km/hod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.