Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Lidí bez práce bude méně, ministr sníží výdaje na dávky

Investice 10.08.2011 | 12:46 0 Komentářů

Na podporu v nezaměstnanosti by mohlo jít příští rok o 1,82 miliardy korun méně než letos

Praha – Ministerstvo práce počítá v příštím roce s nižším počtem lidí bez práce, proto by na podporu v nezaměstnanosti mohlo v vynaložit o 1,82 miliardy korun méně než letos. Plánovaný pokles výdajů o 13 procent vyplývá to z návrhu rozpočtu ministerstva.
Úsporu může přinést i další zpřísnění pravidel pro nárok na podporu. Podle ministerského návrhu o ni přijdou například lidé, kteří odmítnou takzvanou veřejnou službu či veřejně prospěšné práce (podrobněji zde).
Podporu má dostávat jen uchazeč o zaměstnání, který pracoval v součtu alespoň 12 měsíců během posledních dvou let (před zařazením do evidence úřadu práce). Dosud stačí, když dvanáctiměsíční minimum splňuje během předchozích tří let.
Návrh rozpočtu dále počítá s tím, že na důchodů půjde v roce 2012 o 18,8 miliardy více než letos, do nemocenského o skoro miliardu víc. Na dávky pro lidi v hmotné nouzi a zdravotně postižené by ministerstvo mělo mít o 420 milionů víc. Do příspěvků na péči pro seniory a handicapované má putovat o 2,22 miliardy víc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.