Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Lidé v krizi rekordně podvádějí, zjistily pojišťovny

Investice 14.11.2010 | 19:01 0 Komentářů

Najatí lidé jsou ochotni za pár tisíc korun vletět v nemalé rychlosti třeba do stromu

Praha – Počet odhalených pojistných podvodů i v letošním roce výrazně roste. Za tři čtvrtletí stoupl meziročně o desítky procent a činil stovky milionů korun. Důvodem je zřejmě ekonomická krize, vyplývá z ankety ČTK.
Podle světových statistik patří mezi podvody zhruba každý sedmý případ, který klient pojišťovnám ohlásí. V případě motoristů je to dokonce přes 30 procent.
Najatí lidé bourají do stromu
Novinkou letošního roku, na kterou přišli specialisté Allianz pojišťovny, je bourání přestrojených automobilů najatými lidmi kteří jsou za pár tisíc korun ochotni vletět v nemalé rychlosti třeba do stromu nebo dokonce do jiného automobilu. Neubylo ani schválně založených požárů. Ve statistikách České pojišťovny se zase objevily vedle majetkových deliktů také podvody z úrazového pojištění.
Pojistný podvod je trestný čin, za který soudy v Česku každým rokem odsoudí stovky pachatelů. Výše trestu se odvíjí od výše způsobené škody. Horní hranice je 10 let odnětí svobody. Zákon od ledna přísněji postihuje recidivisty, tedy osoby, které již v minulosti pojistný podvod spáchaly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.