Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Lidé už zase chtějí nové mobily. Prodeje stouply o 17%

Investice 19.05.2010 | 12:55 0 Komentářů

Chytré telefony pomohly výrobcům k vyšším prodejům

Paříž – Lidé už zase nakupují mobilní telefony. Dokonce nejrychleji za poslední čtyři roky. Podle výzkumu agentury Gartner se celosvětový prodej mobilních telefonů se v letošním prvním čtvrtletí zvýšil meziročně o 17 procent.
„K nárůstu kromě oživení z loňské recese přispěl zejména odbyt „chytrých“ telefonů, který vyskočil o 49 procent,“ sdělila agentura. Lidé je chtějí především díky možnosti snadno surfovat po internetu.
V této sféře se čím dál výrazněji prosazuje softwarová platforma Android od společnosti Google. V uplynulém čtvrtletí byl v deseti procentech globálně prodaných chytrých telefonů. Android sice stále zaostává za platformou Symbian od Nokie i za produkty firem Apple a RIM, výrobce přístrojů Blackberry, avšak na severoamerickém trhu již předstihl firmu Apple a její iPhone a podle Gartnera jej brzy dostihne i na globální úrovni. #infobox
Úspěch Androidu je podle analytiků přirozený, protože není omezen na jediný model, jako je tomu u Applu. „Na jedné straně je jeden prodejce s jedním modelem, na druhé osm až devět prodejců s řadou modelů – výsledkem je samozřejmě vyšší objem prodeje,“ řekla viceprezidentka Gartneru Carolina Milanesiová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.