Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Lidé odevzdali do pondělí 1,5 milionu daňových přiznání

Investice 01.04.2014 | 16:28 0 Komentářů

Podle Finanční správy letos lidé odevzdají dva miliony daňových přiznání.

Lidé odevzdali do pondělí 1,5 milionu daňových přiznání

Praha – Finanční správa eviduje k poslednímu březnovému dni 1,5 milionu přiznání daně z příjmu fyzických osob za rok 2013. Informovala o tom mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová.

Podle odhadů správy letos lidé odevzdají asi dva miliony daňových přiznání, loni to bylo 1,87 milionu. Přiznání je třeba odevzdat a daň zaplatit dodneška, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července.

Stejně jako každý rok Finanční správa rozšířila v souvislosti s daňovými přiznáními úřední hodiny na finančních úřadech. Všechny finanční úřady a jejich územní pracoviště jsou otevřeny ještě dnes do 18:00 hodin.

„Ve srovnání se stejným obdobím roku 2013 je podáno o 20 procent daňových přiznání více, což může být také způsobeno celkově vyšším počtem podávaných přiznání kvůli loňskému solidárnímu zvýšení daně,“ uvedla Petlachová.

Povinnost podat daňové přiznání totiž mají i ti, kteří měli byť v jediném měsíci v roce příjem přes 103 536 korun. Finanční správa odhaduje, že takových přiznání by mělo být zhruba 200 tisíc.

V případě, že poplatník podá daňové přiznání po zákonné lhůtě a se zpožděním delším než pět pracovních dnů, finanční úřad automaticky ze zákona přistupuje k výpočtu pokuty. Pokud ale vypočtená pokuta nedosáhne výše 200 korun, úřad ji nepředepíše a neplatí se. Loni byla takto podle Petlachové udělena pokuta 11 389 lidem v celkové výši 21 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.