Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Lidé neumí využívat důchodové spoření

Investice 15.07.2016 | 09:50 0 Komentářů

12 procent ze všech lidí, kteří si spoří na důchod nevyužívá hlavní výhodu tohoto spoření. Ukládají si měsíčně totiž méně než 300 korun a tím přicházejí o státní příspěvek.

Účastníky, kteří si spoří méně než 300 korun, lze rozdělit do tří skupin. „V první skupině jsou to ti, kteří mají nastavený trvalý příkaz, a tím pro ně spoření skončilo. Mohli by si sice ukládat více, ale buď změnu stále odkládají, nebo ji nepovažují za důležitou, nebo úplně zapomněli, že si spoří,“ říká prezident Asociace penzijních společností ČR Aleš Poklop.

Druhou skupinu lidí tvoří ti, kteří si nemohou spořit již více peněz a ve třetí skupině jsou lidé, kterým spoří na důchod zaměstnavatel. „Spoří si proto minimální částku (100 Kč), aby vůbec mohli mít smlouvu, ale nemají ambice vkládat do spoření vlastní peníze, spořit za sebe nechávají zaměstnavatele,“ vysvětluje Poklop.

Změnu ve výši spoření je možné provést kdykoli a bezplatně. Stejně tak lze spoření kdykoli přerušit, či poplatky odložit, anebo posílat méně než je sjednaná částka. Na státní příspěvek si lidé šáhnou vždy jen, když posílají minimálně 300 korun měsíčně.

Zdroj: Aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.