Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Lidé hledají práci online, nabídky však nestíhají zájem

Investice 10.05.2009 | 11:06 0 Komentářů

Návštěvnost portálů stoupá, nabídek ale ubývá i jim

Brno – Spoléhat při neustále rostoucí nezaměstnanosti pouze na místa, která nabízejí úřady práce, nestačí. Lidé, kteří o práci přišli nebo se o ni bojí a hledají jistější místo, si to uvědomují čím dál více. A je to poznat na internetových serverech, které pracovní příležitosti nabízejí.
„V průběhu března jsme v porovnání s únorem letošního roku zaznamenali o 42 procent vyšší návštěvnost. Počet reálných uživatelů stoupl dokonce o 45 procent,“ uvedl Ratibor Líbal, ředitel projektu Správnýkrok.cz.
Tento pracovní portál je nejmladší na českém internetu, vznikl vloni v září. Že se na jeho rostoucí návštěvnosti nepodepisuje pouze úspěšný marketing potvrzují údaje dalších pracovních portálů.
„Máme o 11 procent víc registrovaných životopisů, o 25 procent se zvýšila i aktivita uchazečů. V posledních měsících stoupá i návštěvnost našich portálů a stále více lidí přichází na naše stránky přes vyhledávače,“ shrnula Jana Skalová, manažerka komunikace společnosti LMC, která provozuje největší pracovní portály v Česku Práce.cz a Jobs.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.