CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

02. 09. 2019

0 komentářů

Libra, kryptoměna Facebooku by mohla podkopat měnovou politiku ECB

 

Nová kryptoměna od Facebooku Libra by mohla podkopat měnovou politiku Evropské centrální banky (ECB), uvedl to dneska člen její Výkonné rady Yves Mersch. Facebook, největší sociální síť na světě, představila plán na kryptoměnu tento červenec.

Loading 

Nová kryptoměna Facebooku nesoucí jméno libra, která by měla začít fungovat příští rok, by podle člena Výkonné rady ECB Yvese Mersche mohla narušit kontrolu ECB nad eurem. Zároveň by mohla narušit myšlenku jednotné evropské měny.

Agentura Reuters v srpnu uvedla, že se případem vzniku nové kryptoměny budou zabývat antimonopolní úřady Evropské unie. Zabývat se v šetření měli hlavně o způsob nakládání s informacemi o spotřebitelích.

Yves Mersch upozornil na to, že novou kryptoměnu hodlají založit: „…úplně stejní, kteří museli před zákonodárci ve Spojených státech a v Evropské unii vysvětlovat ohrožení naší demokracie plynoucí z jejich nakládání s osobními údaji.“ 

ČeskéNoviny.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investice 2023

Jak se vedlo investicím v roce 2022 a povede se jim letos stejně?

Na začátku roku vždy finanční experti dávají rady, do čeho by se mělo investovat v daném roce. Ekonomie je ovšem věda značně nepředvídatelná, tedy přesněji je to věda, která nedokáže předvídat budoucnost. Vyplatily se tedy loňské tipy? A vyplatí se tyto investice realizovat i letos? Jaké budou […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 02. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *