CZK/€ 24.660 +0,26%

CZK/$ 23.004 -0,30%

CZK/£ 28.759 -0,86%

CZK/CHF 23.868 +0,07%

06. 04. 2009

0 komentářů

Levice krotí obchodní řetězce, má na to zákon

 


 

Praha – Bič na obchodníky v Česku se blíží. Už na dubnové schůzi sněmovny budou politici s největší pravděpodobností schvalovat kontroverzní zákon, který má omezit sílu obchodních řetězců v Česku.
A vypadá to, že na osmý pokus se už konečně podaří levicovým poslancům za asistence zelených zkrotit obchodní řetězce. Skončí regálné, zalistovací poplatky, vynucený sponzoring oslav kulatého výročí příchodu nadnárodní obchodní firmy na český trh či jiné praktiky, které prodejci jednostranně diktují odevzdaným dodavatelům.
Sněmovna za víc než rok stihla předlohu pouze propustit prvním čtením. Hospodářský výbor, který se návrhem měl zabývat, ho vůbec neprojednal. V zemědělském výboru skončil tento bod patem, když se příznivci a odpůrci „antiřetězcového zákona“ rozdělili přesně na polovinu.
Je to diskriminace
Poslanec Ladislav Skopal (ČSSD) zastupující navrhovatele se musel smířit s tím, že kontroverzní předpis neprotlačí na březnové, ale snad až na dubnové schůzi sněmovny. Nakonec regulační zákon s velkou pravděpodobností přece jen projde.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.