Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Letos se v Česku prodá už přes sto tisíc tabletů

Investice 22.03.2012 | 15:50 0 Komentářů

Vedoucí postavení si zřejmě udrží iPad od Apple, dotahuje se na něj systém Android

Praha – Prodej tabletů by se mohl letos v Česku zvýšit až o třetinu z loňských zhruba 100 000 prodaných přístrojů. Vedoucí postavení si zřejmě udrží iPad od Apple, i když se na něj budou dotahovat tablety s operačním systémem Android. Vyplývá to z informací firem, které oslovila ČTK.
V loňském roce se nejvíce dařilo Applu, který měl na domácím trhu podíl kolem 55 procent, silnou dvojkou byl Samsung a na dalších místech skončili další výrobci zařízení na platformě Android – Asus a Prestigio.
Dřívější výrazná dominance Applu, který kategorii tabletů vytvořil, postupně slábne. Letos firma vsadila na vylepšený iPad 3, který se začne v pátek ráno prodávat v Česku a v dalších 24 zemích. iPad 3 nabídne od 8:00 český internetový obchod Applu, dále pět certifikovaných prodejců, ale bude k dostání i v dalších velkých internetových obchodech, jako jsou Alza a Mironet.
Apple zahájil prodej nového iPadu v prvních 11 zemích minulý pátek a do pondělka prodal tři miliony zařízení, což představuje dosud nejrychlejší start prodeje iPadů. Nový iPad 3 má proti starším modelům rychlejší dvoujádrový procesor, mnohem ostřejší displej a lepší fotoaparát a podporuje také rychlé mobilní sítě LTE. Doporučená cena pro Česko se pohybuje od 12 290 Kč za 16 GB verzi s Wi-Fi, až po 19.890 Kč za verzi s pamětí 64 GB a rychlým mobilním připojením.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.