Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Letos majetek ve fondech kolektivního investování narostl o více než 4,5 miliardy korun

Investice 21.08.2018 | 13:29 0 Komentářů

Podle Asociace pro kapitálový trh (AKAT) ke konci června investice do domácích a zahraničních fondů kolektivního investování nabízených v České republice dosáhly výše 488 miliard Kč.

„Od začátku roku 2018 majetek ve fondech kolektivního investování narostl o více než 4,5 miliardy korun, a to na celkových 488 mld. Kč. Ve druhém kvartálu tohoto roku byly favoritem investorů akciové fondy, následovány i nadále velmi populárními  smíšenými fondy,“ uvedla Jana Brodani, výkonná ředitelka AKAT.

Podle asociace nárůst zaznamenala aktiva nemovitostních, smíšených, akciových fondů a také fondy fondů a fondy peněžního trhu. Pokles naopak zaznamenaly dluhopisové a strukturované fondy.

Celkový objem majetku, který byl svěřen správcům aktiv v České republice nebo jejich prostřednictvím správcům aktiv v zahraničí dosáhl k 30.6.2018 výše 1,362 bilionu korun a klesl během 2. kvartálu roku 2018 o 3,289 miliard korun.

Data za druhé čtvrtletí potvrdila, že investiční apetit mezi lidmi zůstává vysoký navzdory nižší stabilitě na finančních trzích. Češi mnohem více než v minulosti slyší na možnost stát se spolumajitelem velkým úspěšných firem prostřednictvím podílového fondu. V kurzu jsou tak poslední dobou akciové fondy, které jsou investorům přibližovány skrze příběhy jednotlivých firem.

Největší comeback zaznamenaly ve druhém čtvrtletí fondy peněžního trhu. Růst úrokových sazeb pohání výkonnost těchto fondů směrem nahoru. Věřím, že díky stabilní výkonnosti a velmi nízkým nákladům se budou tyto fondy těšit v následujících dvou letech velké pozornosti investorů.“ prohlásil člen Výkonného výboru AKAT Pavel Hoffman.

Zdroj: Tisková zpráva AKAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.