CZK/€ 24.515 -0,27%

CZK/$ 24.039 +0,06%

CZK/£ 29.128 -0,13%

CZK/CHF 25.109 -0,14%

21. 08. 2018

0 komentářů

Letos majetek ve fondech kolektivního investování narostl o více než 4,5 miliardy korun

 

Podle Asociace pro kapitálový trh (AKAT) ke konci června investice do domácích a zahraničních fondů kolektivního investování nabízených v České republice dosáhly výše 488 miliard Kč. 

„Od začátku roku 2018 majetek ve fondech kolektivního investování narostl o více než 4,5 miliardy korun, a to na celkových 488 mld. Kč. Ve druhém kvartálu tohoto roku byly favoritem investorů akciové fondy, následovány i nadále velmi populárními  smíšenými fondy,“ uvedla Jana Brodani, výkonná ředitelka AKAT.

Podle asociace nárůst zaznamenala aktiva nemovitostních, smíšených, akciových fondů a také fondy fondů a fondy peněžního trhu. Pokles naopak zaznamenaly dluhopisové a strukturované fondy.

Celkový objem majetku, který byl svěřen správcům aktiv v České republice nebo jejich prostřednictvím správcům aktiv v zahraničí dosáhl k 30.6.2018 výše 1,362 bilionu korun a klesl během 2. kvartálu roku 2018 o 3,289 miliard korun.

Data za druhé čtvrtletí potvrdila, že investiční apetit mezi lidmi zůstává vysoký navzdory nižší stabilitě na finančních trzích. Češi mnohem více než v minulosti slyší na možnost stát se spolumajitelem velkým úspěšných firem prostřednictvím podílového fondu. V kurzu jsou tak poslední dobou akciové fondy, které jsou investorům přibližovány skrze příběhy jednotlivých firem.

REKLAMA

Největší comeback zaznamenaly ve druhém čtvrtletí fondy peněžního trhu. Růst úrokových sazeb pohání výkonnost těchto fondů směrem nahoru. Věřím, že díky stabilní výkonnosti a velmi nízkým nákladům se budou tyto fondy těšit v následujících dvou letech velké pozornosti investorů.“ prohlásil člen Výkonného výboru AKAT Pavel Hoffman.
Zdroj : Tisková zpráva AKAT

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Retailové nemovitostní fondy. Na špici je CREDITAS, ZDR Investments a Conseq realitní

Inflace v Česku nepolevuje. V lednu zrychlila na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta. Meziměsíční růst cen je nejvyšší od roku 1993. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Investoři proto hledají způsoby, jak své prostředky zhodnotit. Zajímavé výnosy přináší například nemovitostní fondy. Jaká byla v loňském roce výnosnost těch […]

Text: Filip Kučera

22. 02. 2022

Fond-show: ZDR Investments Real Estate

Nemovitostní fond pro kvalifikované investory se stabilními výnosy 7-9 % ročně díky pravidelným příjmům z pronájmu nemovitostí. Spravuje především retailové prodejny, např. pro obchody Albert, Billa, Penny Market apod. 

Text: Jan Traxler

02. 06. 2020

srovnání nemovitostních fondů ČR

Srovnání 19 nemovitostních fondů v ČR – druhá část

Včera jste si mohli přečíst úvod do srovnání nemovitostních fondů v České republice. Investovat můžete do 19 fondů, které svou výkonností v minulém roce překonali českou inflaci. Jak jsou na tom tyto fondy ve srovnání s dalšími finančními ukazateli a s poplatky?

Text: Jan Traxler

07. 04. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.