Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Letadla nebo čištění vod. Zeman hledá investice v Číně

Investice 25.10.2014 | 14:48 0 Komentářů

Kromě českých investic v Číně podpořil prezident Miloš Zeman během své návštěvy Číny také aktivity tamních firem v Česku.

Letadla nebo čištění vod. Zeman hledá investice v Číně

Peking (Čína) – Prezident Miloš Zeman v sobotu při návštěvě Číny podpořil české investice v oblasti odstraňování znečištění ovzduší a vody, stejně jako dodávek letadel.

Ve městě Tchien-ťin navštívil pobočku firmy Home Credit a setkal se s představiteli města. Zeman bude na čtyřdenní návštěvě Číny do pondělí.

„Velice si vážím podpory Tchien-ťinu ve věci společnosti Home Credit, která zde má své mateřské sídlo, kterou jste podporovali ještě v době, kdy měla pouze lokální licenci,“ řekl Zeman při setkání se státní tajemnicí Sun Čchunlan a dodal, že na takovou podporu se nezapomíná. Home Credit vlastní investiční společnost PPF.

Zeman dále tajemnici řekl, že Česko připravilo pro Čínu nabídku v oblasti malých a středních letadel a připomněl páteční podpis dohody o školení čínských letců v České republice.

Dodal, že dnes přijal delegaci čínské telekomunikační firmy, která chce investovat v ČR. „Protihodnotou můžeme nabídnout některé ekologické investice na odstraňování znečišťování jak ovzduší, tak vody,“ uvedl český prezident.

Zeman v podvečer místního času (v poledne SEČ) přejel rychlovlakem do Pekingu. „Pokud by v Česku jezdily podobné vlaky, lidé by se vrátili zpět z aut na železnici,“ poznamenal prezident při jízdě vlaku, který místy překračuje i třísetkilometrovou hranici. Zároveň zkritizoval množství smogu, který v čínských městech snižuje viditelnost i pouze na několik desítek metrů.

Zeman se také zúčastnil podpisu dokumentů o partnerství mezi Tchien-ťinem a Jihočeským krajem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.