Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Lépe není, stavebnictví je 15 % pod úrovní roku 2008

Investice 07.11.2011 | 09:20 0 Komentářů

Za čtvrtletí klesla stavební produkce o 8,4 procenta

Praha – Další meziroční pokles v řadě vykázalo ve srovnání s loňským rokem české stavebnictví. Podle aktuálního údaje Českého statistického úřadu pokleslo v září o 6,7 procenta, ve srovnání s předchozím měsícem bylo o 0,3 procenta výkonnější.
Hlavní podíl mělo na meziročním poklesu pozemní stavitelství, jehož výkon se snížil o 7,3 procenta, ale méně zakázek bylo i v inženýrském odvětví (pokles o 5,5 procenta). Při srovnání s předkrizovým rokem 2008 je české stavebnictví o 14,9 procenta níž.
Pokles vykázalo stavebnictví i v souhrnu za celé třetí čtvrtletí. Jeho produkce se snížila o 8,4 procenta, o něco vyšší podíl na tom měl propad v inženýrském stavitelství (pokles o 14,6 procenta), pozemní kleslo o 5,3 procenta.
Vydaných stavebních povolení je mírně více
Mírnou naději dává stavebníkům do budoucna počet vydaných stavebních pololetí, který stoupl v září i v celém čtvrtletí. Meziroční růst v září byl o něco vyšší, úřady vydaly o 4,4 procenta víc povolení, od července do srpna jich vydaly o 2,1 procenta víc než v loňském třetím kvartále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.