Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

Lékárny Dr. Max posilují, převzaly většinu sítě Novolékárna

Investice 03.11.2014 | 17:08 0 Komentářů

Pobočky sítě Novolékárna fungují zejména v rámci nákupních center Albert, Globus a Kaufland.

Lékárny Dr. Max posilují, převzaly většinu sítě Novolékárna

Praha – Společnost Česká lékárna holding, která provozuje lékárny Dr. Max, převzala od soboty jedenáct lékáren sítě Novolékárna. Informoval o tom mluvčí holdingu Michal Petrov.

Firma se na koupi stoprocentních podílů dvou ze tří provozovatelů Novolékáren, firem Novopharm a EKO Apotéka, dohodla s litevskou společností New Pharma CEE. Cenu transakce společnosti nezveřejnily.

Díky akvizici si síť Dr. Max upevnila postavení jedničky na českém trhu, nyní vlastní celkem 357 lékáren.

Pobočky sítě Novolékárna fungují zejména v rámci nákupních center Albert, Globus a Kaufland. „Na podobných místech už napříč republikou působíme, a jsme rádi, že můžeme své služby rozšířit i do jiných lokalit,“ uvedl provozní ředitel společnosti Česká lékárna holding David Mendl.

Akvizice se týká všech mimopražských poboček sítě. Novolékárna má po dvou pobočkách v Brně a Orlové, jednu provozuje v Domažlicích, Chomutově, Jablonci nad Nisou, Liberci, Pardubicích, Trmicích a Třebíči.

Převzetí se naopak netýká dvou pražských Novolékáren, které jsou v obchodním centru Krakov a v Hloubětíně. Ty zůstávají ve vlastnictví společnosti New Pharma CEE.

Česká lékárna holding je součástí investiční skupiny Penta. Lékárny Dr. Max má vedle České republiky také na Slovensku a v Polsku. Holding v minulosti převzal například také desítky lékáren Lloyds. V loňském roce podle své výroční zprávy zvýšil tržby o víc než sedm procent na 12,4 miliardy korun a vykázal čistý zisk 9,3 milionu korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.