Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

KZ Finance se po prodeji iFondy.cz soustředí na expanzi v placeném investičním poradenství

Společnost KZ Finance spol. s r.o. podepsala dne 27. listopadu s firmou Broker Consulting, a.s., smlouvu o prodeji investičních internetových serverů ifondy.cz a fondmarket.cz. Jejich součástí je především unikátní aplikace Moje portfolio s historickou databází kurzů podílových fondů a možností jejich denní aktualizace pro sledování investic v čase (tisková zpráva KZ Finance).

KZ Finance spol. s.r.o. se tak rozhodla zúžit své portfolio činností a zaměřit se v příštích letech především na oblast privátního investičního poradenství na placené bázi. „Chceme jít tak trochu proti proudu, protože dobře víme, že ceny investičních produktů klesly i o více jak padesát procent a značná část lidí je nespokojena s propadem svých úspor. Investování není teď úplně sexy a tak bude obtížnější některé věci argumentovat. Máme s tím ale už víceleté zkušenosti a trh nabídne v příštích měsících a letech nesmírně zajímavé příležitosti a ty je třeba využít,“ shrnul důvody chystané expanze směrem k bonitní klientele Miroslav Frajt, jednatel KZ Finance zodpovědný za oblast investic. „Zacílíme především na klienty s prostředky od 4 milionů korun a výše,“ dodal Frajt.

Finanční krize ale není dle něj hlavním důvodem změny. „Cítíme, že novelou zákona o podnikání na kapitálovém trhu a implementací evropské směrnice o finančních službách MiFID tady stát začíná naplňovat své představy o regulaci trhu, které se rozchází s naší myšlenkou zodpovědných a nezávislých samostatných finančních poradců na platformě brokerpoolu. Proto budeme do budoucna používat v poradenství nikoli model vázaných zástupců, ale zaměstnanců na plný úvazek,“ upřesnil Frajt a nevyloučil ani budoucí přeměnu KZ Finance v obchodníka s cennými papíry.

Novou ředitelkou společnosti je od 1.prosince Ivona Vojtušová, která zastávala pozici specialistky pro zaměstnanecké benefity. Marek Janšta, který řídil společnost dosud, odešel pokračovat v realizaci původně společného projektu právě do Broker Consulting. Zůstává ale majoritním vlastníkem společnosti. „Aplikace, které jsme s Broker Consulting začali vyvíjet pro poradce, přesáhly postupně naše potřeby a cíle  a tak spolupráce vyústila v logický prodej,“ uvedla k tomu Vojtušová.

Jeden komentář: “KZ Finance se po prodeji iFondy.cz soustředí na expanzi v placeném investičním poradenství”

  1. D. Racin napsal:

    Vzhledem k tomu, jak je dnes trh \“nezávyslého\“ finančního poradenství zdeformován nekalým konkurenčním bojem a některými chytráky, zlatokopy, je toto opravdu logickým a v době finanční krize žádaným krokem. I mě myšlenka placeného, čili podle mě opravdu nezávislého, finančního poradenství začala v poslední době \“přepadat\“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.