Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Kvůli krachům cestovek se hádají dvě jejich sdružení

Investice 07.08.2009 | 10:49 0 Komentářů

I my máme etický kodex, připomíná šéf Asociace cestovních kanceláří

Praha – České cestovní kanceláře, které nedokázaly vytvořit společnou profesní organizaci, se během letošních prázdnin už podruhé hádají. Asociaci cestovních kanceláří (ACK) se nelíbí, že mluvčí konkurenční Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) údajně v médiích vyvolává dojem, jako by pouze členství v AČCKA bylo garancí solidnosti kanceláře či jejího dobrého finančního stavu.
„Rovněž není pravda, že by se klienti cestovních kanceláří obávali kupovat zájezdy jakékoliv cestovní kanceláře jen proto, že není členem AČCKA, jak pro změnu prohlašuje člen prezídia této organizace Radek Šafařík,“ říká předseda představenstva ACK Viliam Sivek.
I my máme svůj kodex!
Sivek upozorňuje, že nejen členové AČCKA, ale také členové ACK mají vlastní etický kodex, který se zavázali dodržovat. „Nicméně sám etický kodex není ochranou před úpadkem. To dokládá i skutečnost, že mezi letos zkrachovalými cestovními kancelářemi jsou tři členové AČCKA,“ upozorňuje Sivek.
Například v nedávném online rozhovoru na Aktuálně.cz odpovídal mluvčí AČCKA Tomio Okamura na dotaz čtenáře, jestli je důvěryhodná cestovka, která není členem AČCKA. „Pakliže není členem naší asociace, tak to znamená, že se nezavázala dodržovat náš etický kodex chování vůči zákazníkovi a obchodním partnerům. Závěr si z toho už musíte udělat sám..,“ odpověděl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.