Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Kvůli důchodové reformě roste počet penzijních připojištění

Penze 29.05.2012 | 12:03 0 Komentářů

Letos došlo k prudkému nárůstu počtu nově uzavřených smluv o penzijním připojištění. Oproti minulému roku ve stejném období tento počet stoupl o více než 42 tisíc, což představuje 35% nárůst. Údaje vyplývají z nejnovějších statistik Ministerstva financí ČR.

Podle odborníků je příčinou nárůstu snaha lidí uzavřít penzijní připojištění za stávajících podmínek, které změní v lednu 2013 důchodová reforma.

Prudký nárůst počtu nově uzavřených smluv o penzijním připojištění úzce souvisí se změnami, které proběhly na konci loňského a začátkem letošního roku v oblasti penzijních fondů. Lidé se snaží uzavřít penzijní připojištění za současných podmínek, na což mají čas už jen do konce listopadu,“ uvedl Kamil Durčák, produktový manažer RENTIA, divize AWD ČR, která se specializuje na penzi a finance. „Lidé si plně uvědomují nutnost tvorby vlastních dodatečných finančních zdrojů, kterými mají možnost zabezpečit své stáří. Volí převážně produkty se státní podporou, které vnímají jako záruku jistoty a stability,“ uvedl Jiří Rusnok, prezident Asociace penzijních fondů ČR.

Zdroj: Tisková zpráva Rentia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.