Čtvrtek 02. prosince. Svátek má Blanka.

Kryptoměny se od začátku roku propadly již o 80 procent

Investice 13.09.2018 | 10:18 0 Komentářů

Index MVIS CryptoCompare Digital Assets, který zahrnuje desítku hlavních kryptoměn, od ledna odepsal již o 80 procent. O dva procentní body tak překonal i propad amerického technologického indexu Nasdaq z přelomu tisíciletí, který ale na své minimum klesal dva roky.

Hodnotu indexu desítky hlavních kryptoměn sráží na kolena především druhá nejrozšířenější digitální měna ethereum. Zatímco kurz etherea klesl za posledních 24 hodin téměř o desetinu, bitcoin stagnuje kolem hodnoty 6 300 dolarů.

„Ukazuje se, jak obrovskou spekulační bublinou celá mánie kolem kryptoměn byla – a před kterou mnoho z nás varovalo,“ uvádí podle agentury Bloomberg analytik londýnské burzy Markets.com Neil Wilson. „Je dost pravděpodobné, že vítěz bude brát všechno a ovládne celý vzniklý trh – momentálně to vypadá na bitcoin,“ dodal Wilson.

Příznivci kryptoměn se srovnání vývoje kurzu digitálních měn s dotcom bublinou brání s tím, že ani prasknutí této bubliny nevedlo nakonec k útlumu inovací.

„V dosavadní historii bitcoinu jsme viděli už řadu bublin, přičemž po prasknutí každé z nich stál bitcoin výše než na jejím začátku,“ uvedl již dříve jeden z nejuznávanějších odborníků na kryptoměny Andreas Antonopoulos.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.