Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Kryptoměnové šílenství upadá

Investice 06.11.2018 | 12:59 0 Komentářů

Investoři ztrácí zájem o emise virtuálních měn. Během října nakoupili od firem nově vydané virtuální měny pouze za zhruba 50 milionů dolarů, což je pětadvacetkrát méně než letos v lednu a zároveň nejméně od dubna loňského roku.

„Dramaticky se ztížily podmínky pro upisující i upisovatele nových kryptoměn. Ty zastavily masivní cenový růst přející i měnám, za kterými nestál reálný byznys,“ říká partner fintechové společnosti Red Eggs Jan Lamser.

Zájem ztrácejí i spekulanti. „Skupovali mince, které tak v podstatě bez výjimky nějakou dobu rostly a dokázaly vzbudit dojem, že o podkladové projekty je reálný zájem,“ vysvětluje Jan Lamser s tím, že se mincí tito krátkodobí investoři následně zbavili.

Letošní rok je přesto pro kryptoměny rekordní. Prodej mincí vynesl podle dat serveru icodata.io firmám 7,1 miliardy dolarů. To je o jednu miliardu dolarů méně než v loňském roce.

„Odborná komunita nedává zhruba devadesáti procentům projektů financovaných vydáním kryptoměny větší šance na úspěch,“ upozorňuje nezávislý odborník na virtuální mince Karel Fillner.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.