Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Krizi teď pocítí i nejbohatší lidé, dohodla se koalice

Investice 11.04.2012 | 06:30 0 Komentářů

Poslední sporné body vyřešeny, pokračuje však diskuse o daňové amnestii

Praha – Vláda podle očekávání ve středu dopoledne hladce schválila plán ekonomických škrtů a rozpočtových opatření pro roky 2013 a 2014. Po krizi vyvolané ultimátem Věcí veřejných hrozících odchodem z vlády se koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných v úterý shodla i na posledních sporných bodech „rozpočtových opatření“ na následující dva roky.
„Byly splněny všechny tři požadavky grémia VV,“ pochvaloval si po skončení úterních jednání předseda Věcí veřejných Radek John. „My jsme od začátku chtěli dvě sazby DPH, chtěli jsme, aby nebyly zmraženy důchody, chtěli jsme porodné. Ty věci jsou naplněny,“ dodal.
„Tak například porodné chtěly zachovat všechny tři strany, není pravda, že je to zásluha Věcí veřejných,“ koriguje pohled VV přímý účastník jednání a dodává: „Všem bylo jasné, že úspora 300 milionů korun ročně za tak nepopulární krok nestojí.“
Podobné je to i se „zacelováním otevřených ran“ na těle koalice: zatímco Radek John říká, že se dohodly konkrétní termíny pro jednání, podle informací Aktuálně.cz např. v otázce kolem Lesů ČR projedná kontrolu NKÚ vláda, nikoliv K9.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.