Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Krize přinesla do stavebnictví i vyšší kriminalitu

Investice 20.07.2010 | 11:03 0 Komentářů

Morálka zaměstnanců ve stavebnictví a strojírenství je horší než jinde

Praha – To, jak se manažeři v době krize snažili všemožně získat kontrakty, znamenalo podle Zprávy o strojírenství a stavebnicví, která vychází v rámci „Celosvětového průzkumu hospodářské kriminality“ prováděného společností PricewaterhouseCoopers, zvýšené riziko korupce a hospodářské kriminality.
„Specifika stavebního sektoru spolu s finanční krizí vedla ke zvýšenému riziku korupce a hospodářské kriminality. Manažeři, kteří nutně potřebují uzavřít kontrakt, mohou být v silném pokušení nabídnout úplatek nebo manipulovat s cenou. Takové jednání se přitom může dařit utajovat i po několik let,“ řekl Jiří Koval, odborník na stavebnictví, PricewaterhouseCoopers Audit..
Kromě toho je problémem to, že velké množství plateb probíhá ve stavebnictví, zejména u malých a středních společností, stále v hotovosti. To logicky zvyšuje riziko neetických transakcí.
Ve čtvrtině společností se stal zločin
Zpráva konstatuje, že ve 24 % stavebních a strojírenských firem společností došlo za poslední rok k hospodářské kriminalitě. V této sféře jsou úplatky a korupce jsou daleko více rozšířené. Průměr ve stavebnictví a strojírenství je 29 %, zatímco průměr průmyslu je 13 procent.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.