Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Krize mění zvyky, Němci místo na Mallorcu míří pod stan

Investice 22.07.2009 | 15:12 0 Komentářů

Hospodářská krize údajně přiměla mnoho německých rodin oprášit stany

Berlín – Hospodářská krize údajně přiměla mnoho německých rodin oprášit stany. V kempech své vlasti prý letošní dovolenou stráví více Němců než v minulých letech. Obroda stanování je podle zjištění Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK) zvlášť silná na východě Německa.
Jen 23 procent provozovatelů kempinků letos očekává méně hostů než v předchozím roce. Mezi hoteliéry je skeptiků mnohem více – téměř polovina jich letos očekává propad tržeb.
Pro mnoho Němců je dovolená pod stanem a nejlépe „doma“ ztělesněním svobody a flexibility. Podle autoklubu ADAC upřednostňuje tuto formu dovolené 1,7 milionu Němců. V samotném Německu přitom platí rodiny za kempinkové místo a noc v průměru zhruba 25 eur (téměř 650 Kč), což je zhruba o 50 centů více než loni a o několik eur více než u východních sousedů nebo třeba ve Švédsku.
Němci šetří
Renesanci kempinků potvrzují i údaje Spolkového statistického úřadu ve Wiesbadenu z prvních měsíců tohoto roku. Jenom v lednu až dubnu počet přenocování v kempech a obytných přívěsech dosáhl 1,9 milionu, což je o 32 procent více než ve stejném období předchozího roku. Ve východoněmeckých spolkových zemích činil tento nárůst dokonce 57 procent a nejsilnější byl v Sasku – téměř 77 procent.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.