Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Kritický nákupní víkend je tu, výplata přináší Ježíška

Investice 06.12.2010 | 15:00 0 Komentářů

Bronzová neděle byla v obchodech rušná, ale největší nápor teprve přijde

Brno – Bronzová neděle zvedla náladu obchodníkům – tržby oproti běžným víkendům stouply až o polovinu, ale vrchol předvánočního nakupování přijde příští víkend a těsně po něm.
Například hypermarkety Tesco navštívilo včera a předevčírem, o druhém adventním víkendu, asi o 40 procent více zákazníků. Vyšší zájem nakupujících potvrzuje i Ahold, který v Česku provozuje obchody pod značkou Albert.
Ještě vyšší tržby ale padnou o stříbrné neděli. Přestože někteří Češi začali s nákupem vánočních dárků už v listopadu, pravé závody přijdou těsně před 15. prosincem. Důvod je úplně prozaický: není v tom zvyk nechávat dárky až na poslední chvíli, ale prosincový výplatní termín. Ve většině firem lidé dostanou mezi desátým a patnáctým prosincem mzdu a víkend poté vyrazí do obchodů.
Velké nákupy až po výplatě
„Lidé už teď přichází obhlížet terén a vybírat dárky, ale mnohem víc nákupů udělají o stříbrném neděli, nebo spíš těsně po ní. Většinou říkají, že musí počkat až po výplatě,“ popsala svou zkušenost prodavačka z parfumerie v centru Brna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.