Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Křetínský a Tkáč jsou na cestě k ovládnutí Makra

Investice 28.08.2018 | 15:48 0 Komentářů

Investoři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč chtějí od společnosti Ceconomia získat až 8,99 procentní podíl ve čtvrté největší evropské maloobchodní společnosti Metro AG. Akcie Metra v pondělí posílily o 12 procent.

Jednání o struktuře akvizice a ceně podle Ceconomy stále probíhají. Ceconomy zůstane v každém případě jednoprocentní podíl v Metro AG. Finančníci již v pátek uvedli, že získali 7,3 procenta akcií společnosti. S firmou Haniel Finance Deutschlad, která je největším akcionářem Metra, se navíc dohodli na opci na zbylých 15,2 procenta kmenových akcií, které Haniel vlastní.

„Naším záměrem je opční lhůty využít k potvrzení přesvědčení, že budeme jako akcionáři schopni pozitivně přispět k rozvoji společnosti Metro AG. Pokud se tento předpoklad vyplní, opci na koupi dalšího podílu využijeme. Nevylučujeme ani akvizici akcií společnosti od dalších akcionářů,“ uvedl spolumajitel EPGC Daniel Křetínský.

Daniel Křetínský a Patrik Tkáč by se tak mohli stát s podílem až 31,5 procenta největším akcionářem německého provozovatele sítí Makro. Podle německých zákonů akcionáři s podílem nad 30 procent musí učinit nabídku na převzetí celé společnosti.

Akcie Metra reagovaly v očekávání možného výkupu akcií růstem o 12 procent. Na burze se obchoduje 46,7 procenta akcií, jejich hodnota dosahuje 4,14 miliardy eur (106,6 miliardy korun). Podle burzovní ceny akcií je tedy hodnota celé společnosti zhruba dvojnásobná.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.