Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Křetínský a Kellner nabízejí za polskou ENEA nejvíce

Investice 11.10.2010 | 10:50 0 Komentářů

Čeští miliardáři nabídli za akci polské elektrárenské společnosti 25 zlotých

Varšava – Společenství českých miliardářů Petra Kellnera a Daniela Křetínského (Energetický a průmyslový holding – EPH) nabídlo nejvyšší cenu za 51procentní státní podíl v polské elektrárenské společnosti Enea.
Polský list Pulz Biznesu napsal, že EPH je společně s francouzskou firmou GDF ve dvojici firem, s nimiž polské ministerstvo strátního pokladu povede jednání o prodeji Enea.
EPH podle listu za jednu akcii elektrárenské společnosti nabízí 25 zlotých (asi 154 korun), GDF Suez 24,9 zlotého. Další dvě firmy již nabídly méně (EDF také z Francie je ochoten za akcii zaplatit 24 zlotých a nejméně, 23 zlotých, Kulczyk Holding polského magnáta Jana Kulczyka).
Středoevropský původ EPH je plusem
Puls Biznesu napsal, že ministr státního pokladu Aleksander Grad není představou prodeje společnosti Enea investorovi ze zahraničí nadšen, na druhou stranu ale EPH může mít dobré šance na to Eneu získat. To, že EPH pochází také ze střední Evropy, prý zajišťuje, že Enea pro něho nebude jednou z investic ve vzdálené části Evropy, aspoň do doby, než by EPH převzal některý z mezinárodních gigantů, píše Puls Biznesu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.