Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

D&B: Krach Lehman Brothers jsme předpokládali

Dun & Bradstreet USA [D&B (NYSE:DNB)] dne 10.9.2008 rating společnosti Lehman Brothers Holdings Inc. (Lehman Brothers) na „- -„, čímž předpovídala zásadní události. Čtvrtá největší americká investiční banka Lehman Brothers bankrot vyhlásila 15.9.2008 (Tisková zpráva D&B).

Rating na stupni "- -" představuje pro investory a obchodní partnery důrazné varování,“ vysvětlila ředitelka D&B pro Čechy a Slovensko, Alena Seoud s tím, že D&B uděluje tento stupeň ratingu jen ve výjimečných případech, zpravidla kvůli zachyceným změnám v sesbíraných datech k dané společnosti, pokud aktuálně dostupné informace neumožňují D&B přiřadit společnosti konkrétní stupeň rizika. Důvodem může být například deficit ve vlastním kapitálu, zahájení konkurzního řízení či ochrany před věřiteli nebo existuje předpoklad, že tato situace v nejbližším období nastane.

D&B je díky své obsáhlé celosvětové datové základně, celosvětovým vlastnickým propojením firem a unikátním skóringovým modelům, jedničkou v oblasti predikce rizika u většiny firem na světě, a to včetně českých a slovenských firem. „Sofistikovaná řešení, která umožňují monitoring a automatizaci dat zabezpečují včasnou informační ochranu zákazníků D&B před nevymožitelnými pohledávkami,“ uvedla dále Alena Soud.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.