Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

KPMG International: USA ustupují Číně v podílu na světových investicích

KPMG Internetional prezentovala výsledky svého průzkumu Global Corporate Capital Flows, 2008/9 to 2013/14, který naznačil posun v zacílení zahraničních investic velkých nadnárodních společností. Většího přílivu investic by se měly v následujících letech dočkat především ekonomiky zemí „BRIC“.

V rámci průzkumu Global Corporate Capital Flows, 2008/9 to 2013/14 se KPMG dotazovala vedoucích manažerů, zodpovědných za firemní investiční strategie, do jakých regionů budou směřovat jejich investice v příštích 12 měsících a během příštích pěti let. 

Vyjádření respondentů – manažerů více než 300 velkých mezinárodních firem z 15 zemí s nejsilnějšími ekonomikami – naznačují změny v jejich investičních cílech, zejména v pětiletém horizontu, kdy by mělo dojít k posunu od investic ve Spojených státech, Japonsku, Singapuru a Spojených Arabských Emirátech směrem k Brazílii, Rusku, Číně a Indii.

„Potěšitelné je, že z tři sta jedenácti respondentů jich dvě procenta označila Českou republiku za cíl svých investic pro rok 2009. Z našeho regionu získalo více procent už jen Polsko. Důležité také je, že v horizontu pěti let by podíl České republiky měl zůstat stabilní,“ komentuje výsledky průzkumu Jan Žůrek, partner odpovědný za daňové poradenství v KPMG Česká republika.

Zdroj: Tisková zpráva KPMG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.