Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Koupili jste víno? Bez hlášení hrozí milionová pokuta

Investice 23.01.2012 | 11:30 0 Komentářů

Absurdní povinnost přinesla lednová novela zákona o vinohradnictví, chystá se oprava

Praha – Všichni, kdo si vloni koupili jakékoliv množství vína a nepodali o tom speciální hlášení, porušují zákon. Podnikatelům a firmám za to hrozí pokuta až pět milionů korun.
Absurdní povinnost a možnost udělení sankce vyplývá z novely zákona o vinohradnictví, účinné od 1. ledna 2012.
„Každý, kdo v kalendářním roce nakoupil rmut, mošt nebo víno, je povinen odevzdat do 15. ledna následujícího roku prohlášení o nákupu ke dni 31. prosince za celý předcházející kalendářní rok,“ uvádí § 29 odst. 5, který se do zákona dostal právě v loňské novele.
Zákon přitom – ani na jiném místě – nijak neupřesňuje, koho se zmíněná povinnost týká. Vztahuje se proto na všechny, tedy na firmy, podnikatele i běžné spotřebitele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.