Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Koruně se dneska dařilo. Zpevnila vůči euru i dolaru

Investice 16.08.2019 | 21:39 0 Komentářů

Koruna dnes posílila vůči oběma hlavním měnám a to více než o desetník. Podle analytiků kurz koruny vůbec nereagoval na zveřejněnou statistiku o výrobních cenách. Pražské burze se taktéž dařilo, v plusu skončila většina hlavních titulů. PX index stoupl  o 0,43 procenta na 1035,46 bodu, za jeho posílení může být vděčná především akciíím ČEZu a bank. 

Koruna si dneska přilepšila jak vůči euru tak vůči dolaru. Vůči euru zhodnotila o 12 haléřů na 25,74 Kč/EUR a vůči dolaru o 11 haléřů na 23,17 Kč/USD. Výrobní ceny v ČR zpomalily v červenci meziroční růst na 2,1 procenta, v zemědělství na 12,1 procenta a ve stavebnictví na 3,9 procenta, statistiku dnes vydal ČSÚ. „Koruna však na zveřejněná data nijak zásadně nereagovala,“ uvedla analytička Komerční banky Jana Steckerová.

Analytici Next Finance se taktéž domnívají, že na zveřejněné statistiky koruna nereagovala. „Česká koruna dnes válcuje euro kvůli tomu, že Česká národní banka v nejbližší době nebude následovat Evropskou centrální banku v rozvolňování měnové politiky. Ačkoliv Česká národní banka prozatím nebude na sazby sahat, úroková atraktivita koruny proti euru poroste,“ uvedli.

Pražská burza posílila, PX index stoupl o 0,43 procenta na 1035,46 bodu. Nahoru index vynesly především akcie energetické firmy ČEZ, která si připsala 0,48 procenta, její akcie skončily na hodnotě 522,50 korun. Naopak největší propad zaznamenala společnost Nonwovens, její akcie zlevnily o 0,86 procenta na 694 korun.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.