Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Koruna zpět u hranice kurzového závazku

Investice 13.07.2016 | 16:36 0 Komentářů

Kurz koruny se dnes vrátil do těsné blízkosti závazku centrální banky. Česká měna vůči euru posílila o dva haléře, a dnešní obchodování tak uzavírala na 27,02 CZK/EUR. Tento pohyb potvrdil, že nervozita po referendu o brexitu na domácím devizovém trhu vyprchává. Ostatní regionální měny mírně posílily. Zlotý i forint si proti euru připsaly zhruba desetinu procenta.

Dnes nebyly publikovány žádné makroekonomické indikátory. Zítra však bude kalendář nabitější. Už dopoledne zveřejní ČNB květnovou statistiku běžného účtu, který podle našich odhadů vykázal přebytek 2,2 mld. CZK. Tržní konsenzus je výrazně pesimističtější, když předpokládá deficit ve výši 13,5 mld. CZK. Konečný výsledek bude záviset na objemu dividend, které z české ekonomiky v květnu odešly. Vliv na korunu by tento indikátor mít neměl – česká měna by měla setrvat poblíž hladiny 27 CZK/EUR.

Platební bilance a zahraniční obchod bude zveřejněn i v Polsku. I tam ale bude vývoj na trzích záviset spíš na globální náladě, než na těchto statistikách. 

Česká swapová křivka dnes poklesla na svém krátkém konci o 1 bb a na dlouhém o zhruba 2 bb.

Marek Dřímal, Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.