Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Koruna stagnovala vůči euru i dolaru. Burza mírně vzrostla

Vývoj ekonomiky 20.09.2019 | 10:00 0 Komentářů

Kurz koruny vůči dolaru zůstal včera nakonec beze změn na 23,42 Kč/USD. Vůči euru pak koruna posílila o jeden haléř na 25,89 Kč/EUR. Pražská burza mírně vzrostla, PX index stoupl o 0,32 procenta na 1053,36 bodu. Do zelených mu pomohly akcie Avastu a Erste Group.

Koruna pokračovala ve stagnaci, k euru stagnovala i ve středu. „Regionální devizový trh pokračoval v klidném módu i dnes,“ vyjádřil se ke kurzu analytik Komerční banky František Táborský. „Podobně stabilní jsou i její konkurenti. Maďarský forint po včerejším (středečním) umazání ztrát dnes jen zanedbatelně posiloval. Polský zlotý přes malé záchvěvy zůstává na stejných hodnotách, kde ráno začal,“ doplnil.

Pražská burza včera stoupala. PX index si připsal 0,32 procenta a vzrostl na 1053,36 bodu. Do plusu burzu táhly akcie Erste Group a Avastu. „Hlavním tahounem se stala po vzoru svých západoevropských konkurentů Erste Group, jejíž akcie dnes vzrostly o 1,6 procenta,“ vyjádřil se k nejúspěšnějšímu titulu analytik Komerční banky Miroslav Frayer. Avast si připsal 0,89 procenta a jeho akcie se obchodovaly za 113 korun kus.

Největší propad zaznamenala likérka Stock, která si odepsala 1,6 procenta na 67,60 koruny.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.