Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Koruna posílila vůči dolaru i euru, pražská burza ale zahájila týden poklesem

Vývoj ekonomiky 27.08.2019 | 10:34 0 Komentářů

Koruna včera lehce posílila vůči oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru posílila o dva haléře a vůči dolaru o tři haléře. Pražská burza zahájila týden poklesem, PX index klesl o 0,6 procenta na 1039 bodu. Nárůst zaznamenaly pouze akcie Tatry Mountain Resorts, Kofoly a Moneta Money Bank. 

Koruna se včera po 17 hodině odpoledne obchodovala za 25,79 Kč/EUR, což oproti předcházejícímu dnu znamená posílení o dva haléře. Vůči dolaru posílila koruna o tři haléře na 23,21 Kč/USD.

Pražská burza po předešlém třídenním stoupání včera zahájila týden poklesem. PX index si odepsal 0,6 procenta na 1039 bodu. „Pražský parket dnešní seanci v červeném otevřel a rovněž ji ve ztrátách uzavřel,“ vyjádřil se k dění na burze analytik Komerční banky Miroslav Frayer. Jediné tituly, které skončily v plusu byly Tatry Mountain Resorts, Kofola a Moneta Money Bank. Naopak mezi tituly s největším poklesem patřila mediální skupina CME, která si odepsala 1,62 procenta, výrobce textilu Pegas Nonwovens si odepsal 1,45 procenta.

Nejobchodovanějším titulem včerejšího dne byly akcie energetické společnosti ČEZ, které ztratily 0,77 procenta na 515 korun.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.