Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Koruna mírně oslabila, na Ústavní soud však nereagovala

Investice 10.09.2009 | 17:32 0 Komentářů

Trhy počítají s uspořádáním voleb na začátku listopadu

Praha – Česká koruna dnes sice mírně oslabila, na odpolední rozhodnutí Ústavního soudu však prakticky nereagovala. Podle webu Patria Online byl kurz kolem 17. hodiny 25,46 Kč /EUR a 17,49 Kč/USD. Oproti včerejšku je tak koruna slabší jen o čtyři haléře (vůči euru), respektive sedm haléřů (vůči dolaru).
„Trh s korunou bezprostředně po vyhlášení Ústavního soudu nereagoval. Existuje totiž stále šance na uspořádání voleb začátkem listopadu,“ říká Radim Dohnal ze společnosti Saxo Bank. Podle něj je hlavním faktorem pro kurz nadále vztah k riziku, kdy by korunu oslabil očekávaný výprodej akcií. „Koruna může dále reagovat spíše na základě komentářů hlavních politických stran,“ dodal Dohnal.
Koruna mírně ztrácela hlavně dopoledne. Podle analytika Tomáše Vlka ze společnosti Patria Finance bylo důvodem zejména oslabení zlotého, které přináší ztráty i koruně.
#obj_4329 Analytici se už dříve vyjádřili, že odložení voleb a politická nejistota může vést hlavně k dalšímu zhoršení stavu veřejných financí. „Politici v posledních měsících odmítali diskutovat řešení veřejných financí s tím, že to je úkol pro příští vládu. Nicméně čas běží a rozpočet na rok 2010 je třeba připravit již dnes,“ řekl analytik společnosti Next Finance Vladimír Pikora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.